Kristýna Slaninová

 

O tom jak budu cestovat za hranice Evropy a odstěhuji se někde hodně daleko jsem mluvila už od brzkého mládí. Někdo o tom jen mluví, ale já se rozhodla v roce 2013 konat a odjet na svoji první cestu sama a opravdu poměrně daleko – na Nový Zéland. A tím začalo mé dobrodružné cestování a vypořádání se se vším na druhém konci světa úplně sama.  Po skoro 3 letech života na Novém Zélandu a cestováním i po jiných zemích světa jsem ještě zkusila jaký je život v Kanadě. A Kanada taky nezklamala a proto jsem tam zůstala opět témeř 3 roky a jak jinak než s cestováním nejen po Kanadě ale i USA a dalších. V roce 2019 jsem se ale rozhodla vrátit do rodné země. A proč jsem se rozhodla do Česka vrátit? Kromě jiného mě sem lákala právě příležitost Fireflies. Vidím opravdu velký potenciál podnikání v cestovním ruchu, který je na vzestupu. Obrovská výhoda on-line práce, být svým vlastním šéfem, vydělávat v EURech a hlavně stále CESTOVAT a nebýt omezená 5ti týdny dovolené. A ještě nesmím zapomenout na pasivní příjem.

A jaké jsou moje cestovatelské sny? Určitě Patagonie, Nepál, Francouzká Polynesie a mnoho zemí Evropy – Norsko, Francie, Švýcarsko, Portugalsko a další. Ještě mnoho cestovatelských cílu je přede mnou.

Romana Třísková

 

Můj cestovatelský příběh se začal psát již před několika lety, jelikož moji velkou touhou bylo poznávat nepoznané.
Nejprve jsem začala prázdninovými pobyty v létě u moře a v zimě na horách, přes návštěvy evropských měst, až se moje sny naplnily a začala jsem létat napříč kontienty.
Cestování mě baví, naplňuje, obohacuje a uklidňuje. Ráda poznávám nové kultury, místa, gastronomii, místní obyvatelé a tradice.
Ono se totiž začnete na náš západní svět dívat úplně jinak poté, co navštívíte Afriku a vidíte jak jiní lidé žijí. A pak přijedete domů a uvědomíte si jak tu nakládáme s pitnou vodou a jídlem a jak dobře si tu žijeme. Je to nesrovnatelné a jsem štastná za to, že žiji v Evropě.

Asi tím hlavním důvodem proč cestuji je, že cestování učí tolerantnosti. Miluju svobodu cestování jakou máme, moře, hory, slunce, velká města s historií, ale i malé zapadlé vesničky. Velice ráda jsem využila nabídky být součástí společnosti která se cestováním zabývá. Spojení mého koníčka s byznysem bylo pro mě to nejlepší.
Teď už můžu cestovat, poznávat a ještě vydělávat. Co víc si přát.

Ráda se s Vámi podělím o zkušenosti z let minulých a o možnosti cestovat bez cestovní kanceláře, abyste si mohli užít vaše cesty podle svých představ, časových možností a také využili potenciál stále rostoucího cestovního ruchu a zahrnout jej do vašeho příjmu.